Haber

Aksaray’da Hasta Yakını Konukevi ve Kompleksinin Temel Atma Töreni Yapıldı

AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı, “Hastalık çok zor. Uzun süre hastanede yatmak gerekiyor. Hastalarımızın ne kadar zor tedavi edildiğini, ailelerinin sıkıntı çektiğini biliyorum. Uzun süren tedaviler var” dedi. Çok uzun bir süre. Belediye başkanımız da dahil çok güzel bir projeyi hayata geçiriyorlar.” söz konusu.

Aksaray Belediyesi Hasta Yakınları Konukevi ve Külliyesi’nin temel atma töreninde Zengin, medeniyet değerlerinin korunması gerektiğini, hastaya saygının da bunlardan biri olduğunu belirtti.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 900 yatak kapasitesine sahip olduğunu hatırlatan Güçlü, “Hastalık çok sıkıntılı. Uzun süre hastanede kalmak gerekiyor. Hastalarımızın ne kadar zor koşullarda bakım gördüğünü, kaç hasta olduğunu biliyorum. Ailelerinin yaşadığı sorunlar var. Çok uzun süren tedaviler var. Kalacak yer arama telaşı bu.” Bunun yaşanmaması adına başta Belediye Başkanımız olmak üzere şehrimiz çok güzel bir projeyi hayata geçiriyor. İhtiyacı olan kişiler burada ücretsiz olarak konaklayıp hastalarını daha yakından takip edebilecek. Dolayısıyla bu projenin öncelikle insanların isteklerini, sonra da Allah’ın rızasını kazanmak için yapılan bir iş olduğunun altını çizmek isteriz. İnsanlığa hizmet ettiğimizde Rabbimize hizmet etmiş oluruz.” dedi.

Zengin, misafirhanenin cami ve hastaneyle entegre olacağını, bölgenin yeni bir yaşam alanı olacağını belirtti.

Zengin, Aksaray’a ilk kez geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

“AK Parti askerleri olarak her birimiz şehrimizin kalkınması için çaba harcarken, bugün seçimlerden sonra hem içinden geçtiğimiz süreci değerlendirmek hem de hızla yeni bir seçim olduğu için sizlerle birlikte buraya geliyoruz. Şehrimizin neye ihtiyacı olduğunu görmek, bunları bir kez daha gözden geçirmek ama en önemlisi kendi siyasetinizi genişletmek, kardeşliğimizi genişletmek için buradayız.”

Temel atma törenine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, AK Parti Aksaray milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer de katıldı.

Zengin ve arkadaşları daha sonra 3 Eylül Pazar günü meydana gelen selde kaybolan 3 aylık Asel Balcan’ın anne ve babasını ziyaret etti.

haber-ortahisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu