Ekonomi

Asya, ev ve mutfak eşyası sektörünün gözde rotası

İSTANBUL (İGFA) –Geçen yılı 3,5 milyar dolarlık ihracatla kapatan ev ve mutfak eşyaları sektörünün çatı kuruluşu EVSİD, departmanda ihracatı artıracak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

EVSID, Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı uzak ülkeler stratejisi kapsamında, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (IDDMIB) iş birliği ve Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Hong Kong’da düzenlenecek. Türk konut ve mutfak eşyaları branşlarında faaliyet gösteren firmaların ihracat pazarlarını geliştirmek. 20-23 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Türkiye’nin en büyük konut ve mutfak eşyaları fuarı olan Mega Show’a milli katılım organize edecek.

2019 yılında milli katılımın gerçekleştirildiği ve pandemi nedeniyle ara verilen Mega Show Fuarı’nı 130’dan fazla ülkeden 40 bini aşkın profesyonel alıcının ziyaret ettiğini belirten EVSİD Lideri Talha Özger, “Sadece Uzakdoğu’nun yanı sıra Avrupa’yı da ziyaret eden Canton fuarı, Amerika ve Okyanusya başta olmak üzere dünyanın her yerinden alıcıların ilgisini çekiyor.Mega Show Fuarı’nın önceki yıllardaki ziyaretçi profilinin kalitesi göz önüne alındığında Bu yıl İDDMİB ve EVSİD tarafından fuar yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucunda fuarın ana girişinde yer tahsis edildi.Bu alana yaklaşık 30 Türk firmasının katılması bekleniyor” dedi.

ÖNCELİK Türkiye ALGISINDA YAPILDI

Mega Show Fuarı’nın ev ve mutfak eşyaları başta olmak üzere kırtasiyeden oyuncağa kadar pek çok tüketim ürününde uluslararası alıcıların ortak noktası olduğunu kaydeden Özger, “Bu fuarla hem büyük satın alma gruplarının hem de uluslararası zincirlerin alıcılarına ulaşmayı hedefliyoruz. pazar payımız düşük ancak potansiyeli yüksek Asyalı alıcılara ulaşmayı hedefliyoruz.Katıldığımız her fuarda önceliğimiz Made in Turkey algısını ön plana çıkarmak.İkinci önceliğimiz ise Türk firmalarını kendi markaları ile tanımaktır. .”

haber-gaziemir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu