Ekonomi

Bitcoin madencilik geliri, ücret gelirindeki düşüşe rağmen Ekim ayında arttı

Dikkat çekici bir gelişme olarak Ekim 2023’te Bitcoin Madencilik gelirlerinde önemli bir artış yaşandı ve bir önceki aya göre 131,45 milyon dolar artışa ulaştı. Bu, fiyat gelirlerindeki 5,44 milyon dolarlık düşüşe rağmen Ekim ayını 2023’te Bitcoin blok ödülleri açısından en yüksek ikinci ay olarak konumlandırıyor.

Bu ay, Bitcoin blok zincirine 43 farklı madencilik havuzu tarafından etkileyici bir 463 EH/s katkıda bulunuldu. Foundry USA ve Antpool, blok ödüllerinin sırasıyla %28 ve %27’sini keşfederek başı çekti. Katkıda bulunan diğer değerli kişiler arasında her biri toplamın yaklaşık %11’ini oluşturan F2pool ve Viabtc yer alırken, Binance Pool toplam blokların %7,23’ünü oluşturdu.

Ekim ayında da ağ zorluğunda art arda üç artış yaşandı ve bu da 62,46 trilyonluk rekor seviyeye ulaştı. Bu zirve, Bitcoin madencilerinin şimdiye kadar karşılaştığı en şiddetli senaryoyu temsil ediyor. Artan zorluk seviyesi, blok ödülleri için yarışan madenciler arasındaki artan rekabetin bir kanıtıdır.

Ücret karlarındaki düşüşe rağmen madencilik gelirlerindeki önemli artış, Bitcoin madencilik sektörünün sağlamlığının altını çiziyor. Birden fazla madencilik havuzundan gelen farklı katkılar, ağın dağıtılmış doğasını ve merkezileşmeye direnme yeteneğini göstermektedir.

Kasım ayına girerken bu trendlerin nasıl gelişeceğini ve hem madenciler hem de daha geniş kripto para piyasası üzerinde ne gibi etkileri olacağını göreceğiz. Her zaman olduğu gibi bu dinamik sektördeki gelişmelerin yakından takip edilmesi gerekmektedir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kose-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu