Haber

Bursa Yıldırım’ın Mevlana’da yeni yaşamı yükseliyor

BURSA (İGFA) –Yıldırım Belediyesi’nin, Mevlana Mahallesi 7. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde başlattığı çalışmalar tüm süratiyle devam ediyor.

Bölgenin dönüşümüne sürat kazandıracak ve model oluşturacak Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi 7’inci ve 8’inci etaplar olmak üzere 2 kısımda inşa ediliyor. Zelzele riski altındaki inançsız ve sıhhatsiz konutlar yıkılarak, yerine; çağdaş, inançlı ve sağlıklı konutların yapılacağı projede hak sahipleri ile yüzde 100 oranında uzlaşma sağlandı. Rezerv alan kullanılmadan 60 dönümlük alanda hayata geçirilen dönüşüm kapsamında toplamda 944 konut yıkılırken, yerine bin 244 konut inşa edilecek.

MODERN İNANÇLI ŞEHİR

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, taban üstüne 7 kat olarak planlanan projenin, ‘yerinde ve gönüllü’ dönüşümün en kıymetli örneği olduğunu belirtti.

Türkiye’nin bir sarsıntı gerçeği bulunduğunu, kentleşmenin temel önceliğinin bu gerçek olması gerektiğine değinen Lider Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu mevzuda kararlı tavrını şiar edindiklerini vurgulayarak, kentsel dönüşüm atağı başlattıklarını söz etti.

Bu kapsamda çağdaş, inançlı ve mahalle kültürüne yakışan alanları Yıldırımlıların istifadesine sunduklarını kaydeden Yılmaz, “100 bin metrekare alanda 2 etaplı toplam bin 244 konut ve 332 ticari üniteden oluşan Mevlana Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projemiz ile çağdaş, inançlı, hemşehrilerimizin hayat kalitelerini artıran konutlar üretiyoruz. Projenin içerisinde muhtaçlık duyulan yeşil alanlar, kültürel alanlar, spor alanları, yeni okul projeleri bulunuyor. Bursa’nın tarihi kimliğine ve klasik mimarisine uygun halde planlanan proje ile mahalle kültürü ve komşuluk münasebetleri yaşatılacak. Çalışmaların yüzde 42’sinin tamamlandığı Mevlana 7. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, 2023 yılı Mart ayında tamamlanacak ve Mevlana’da yeni bir hayat başlayacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu