Haber

Gençlik ve Spor Bakanı: 1,5 Milyon Öğrenciye Sportif Yetenek Taraması

gençlik ve SporBakan Dr. Osman Aşkın Bak, ‘Türkiye Sporda Yetenek Tarama ve Spora Yönelik Program’ kapsamında genel tarama sınav ve ölçümlerine 1 milyon 459 bin 816 öğrencinin katıldığını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yetenekli öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla başlattıkları program çerçevesinde 2020-2021-2022 döneminde 1 milyon 459 bin 816 öğrencinin sportif yetenek taramasından geçirildiğini belirterek, sporcu yetiştirme ve geliştirme eğitim programına ise spora yatkın 95 bin 946 öğrenci davet edildi.

Bakan Bak, Sporcu Yetiştirme ve Geliştirme Programını başarıyla tamamlayan, detaylı test ve ölçümlere katılan 36 bin 818 öğrencinin spor karnesi olarak ilan edilmek üzere hazırlandığını bildirdi. aracılığıyla erişebilecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Bak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemiz genç ve dinamik nüfusuyla sporun ön saflarında yer almayı hak ediyor. Buradaki misyonumuz gençlerimizin yeteneklerini en doğru şekilde ortaya çıkarmak. Avrupa’nın en uygun spor tesislerine sahip ülkelerin ortasında yer alan projenin tamamlanmasıyla birlikte tüm branşlarda yetenekli öğrencileri spora yönlendirmek ve Türkiye’yi temsil edecek sporcu potansiyelimizi ortaya çıkarmak amacıyla ‘Sporda Yetenek Tarama Programı’nı başlattık. Sporu ülkemizin taban tabana yaymak ve bir yaşam ideolojisi haline getirmek temel hedefimizdir.” O kültürü kazandırma ve yetenekleri keşfetme konusunda en başından beri hepimize sorumluluk düşüyor. Başlattığımız yetenek tarama testi ile öğrenciler, uzmanlar tarafından yeteneklerine uygun branşlara yönlendirilmektedir. Küçük yaşlarda spor kültürü edinmeleri sağlanır. Yetenek Tarama Programı ile geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeye devam edeceğiz.” – ANKARA

haber-sereflikochisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu