Haber

İzmir’de Simit Fiyatları Yükseldi

KARİM UĞUR

izmirNisan ayı itibarıyla Türkiye’de 7 liradan satılan 100 gram simite 3 lira zam yapıldı. izmir 100 gram simit yarından itibaren 10 TL’den satılacak. İzmir Pide Çıtır Sanayicileri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen, yaptığı açıklamada, “Zam taraftarı olmasak da sürekli artan ve durmak bilmeyen üretim maliyetleri karşısında esnafımıza sahip çıkmak zorundayız” dedi.

İzmir’de 20 Nisan itibarıyla 7 liradan satılmaya başlayan 100 gram simite 3,5 aylık aradan sonra 3 lira zam geldi. Zam yarından itibaren simit fiyatlarına yansıyacak ve İzmirliler simiti 10 TL’ye alacak.

İzmir Pide Gevrekleri Üreticileri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen zamlarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Simit Bir süredir İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde 10 liradan satışa sunuluyor. 11 Ağustos’tan itibaren İzmir’de 100 gram İzmir gevreği 10 liradan satılacak. Arttırmamamızı diliyoruz ki hem esnafımız kazansın hem de vatandaş hububatları afiyetle tüketsin. Ancak her mal aldığımızda yeni rakamlarla karşılaşıyoruz. Maalesef hammadde fiyatlarındaki artışlar durmuyor, maliyetler hep artış tarafında. Maalesef işçilik maliyetleri, işyeri kiraları ve elektrik maliyetleri karşısında artış kaçınılmaz. Zamlardan yana olmamamıza rağmen sürekli artan ve durmak bilmeyen üretim maliyetleri karşısında esnafımızı korumak durumundayız.”

GÖRÜNTÜ- ARŞİV

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-ladik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu