Haber

Osmanlı Ocakları Başkanı: İki devletli çözüm söyleme hakkına yalnızca Erdoğan sahip olabilir

Osmanlı Ocakları Başkanı Kadir Canpolat, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin, “İki devletli çözüm çağrısı yapma hakkı yalnızca Erdoğan’ın olabilir.”

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Canpolat, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, İsrail’in terör örgütü mantığıyla hareket ettiğini, merhametten anlamadığını belirterek, İsrail’in terör örgütü haline gelmeye çalıştığını vurguladı. çocukları öldüren ve hastaneleri bombalayan bir devlet.

“Böylesine vahşi bir terör örgütünün devlet olması dünyaya barış getirmeyecektir” diyen Canpolat, İsrail’in dünyaya istikrar sağlamayacağını, tam tersine terör devletlerine dönüştürebileceğini belirtti. “Çünkü İsrail bir terör devleti olarak başkalarına örnek oluyor. İsrail’in devlet olması asla kabul edilemez.” Durum bu değil. Bu dünya barışı içindir. Bu da diğer terör devletlerinin habercisi olduğu anlamına geliyor. Terör örgütü İsrail devlet olursa yarın Çin’e, Rusya’ya, Türkiye’ye, Amerika’ya, İngiltere’ye musallat olan terör yapılarının bir parçası haline gelecektir. “Bu onun bir devlet kurmasını sağlayacak” dedi.

Filistin’in gerçek bir devlet olduğunu ancak İsrail’in devlet olarak kabul edilemeyeceğini vurgulayan Canpolat, şöyle devam etti:

“İki devletli çözümü söyleme hakkı yalnızca Erdoğan’ın olabilir. Bizim sesimiz ona çıkmıyor ama başkası iki devletli çözüm derse biz böyle bir çözüme asla evet demeyiz. Osmanlı Ocakları ve Ocak Kurduğu parti her zaman iki devlete karşı çıkacaktır. “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, güveni ve politikalarıyla, sağduyusu, insani ve vicdani uygulamalarıyla, güvencesiyle, tecrübesiyle, yönlendirmesiyle iki devletli çözüm” Ancak iki devletli çözüm önerisiyle desteklenebilir.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu