Teknoloji

Sosyal Medya Erişiminde Sıkıntı Yaşanırken BTK Başkanının Yaptığı Twitter Paylaşımı Merak Konusu Oldu

Bugün akşam saatlerinde İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlamanın akabinde ülke genelinde internet ve makul toplumsal medya sitelerine erişimde ıstıraplar yaşandı. Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu (BTK) mevzu hakkında internette bant daraltmasına gidildiğini açıklamışken BTK Lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun Twitter’dan paylaşımlar yapması merak konusu oldu…

Bugün akşam saatlerinde İstanbul, Beyoğlu’nun kalbi İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada 6 vatandaşımızın ne yazık ki hayatını kaybettiğini ve son bilgilere nazaran 81 kişinin de yaralandığını öğrendik.

16.20 sularında meydana gelen ve soruşturma başlatılan patlama hakkında kısa müddet içerisinde Radyo ve Televizyon Üst Şurası (RTÜK), süreksiz yayın yasağı getirildiğini açıkladı.

Olayı takip eden süreçte ülke genelinde pek çok vatandaş internette yavaşlama ve toplumsal medya sitelerine erişimde düşünceler yaşadığını belirtti.

Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu (BTK), İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya dair dezenformasyon yayılmaması için internette bant daraltma uygulandığını açıkladı.

Ancak bütün ülke vatandaşları toplumsal medyaya ve şimdiki haberlere erişmekte zorlanırken BTK Lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun Twitter’da paylaşım yapması dikkatleri çekti.

Karagözoğlu, akşam 8.29’da patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımız için başsağlığı dilediği bir tweet attı.

Karagözoğlu’nun bu tweet’i nasıl paylaştığı ise merak konusu oldu.

Siz ne düşünüyorsunuz bu mevzu hakkında?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu